facebook

Jak zbudowane są systemy kominowe HOCH?

Czerwiec 30, 2022

Systemy kominowe HOCH wyróżniają się funkcjonalnością, niską ceną oraz łatwością w zakresie instalacji. Jak dokładnie są one zbudowane oraz co w praktyce je wyróżnia? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Więcej

Bez jakich elementów dodatkowych nie może się obyć strop?

Styczeń 25, 2022

Stropy służą oddzielaniu od siebie kolejnych kondygnacji budynku, z jednej strony tworzy go posadzką z drugiej pokrywa on sufit. W przypadku niektórych rodzajach budowli strop jest płaskim dachem. Przenosi on siły obciążenia pochodzące z ciężaru własnego, dachu na ściany, filary oraz inne elementy nośne, stanowiąc dodatkowo izolację pięter o charakterze termicznym, akustycznym i hydrologicznym. Jakie elementy dodatkowe można zastosować przy budowie stropu i jaką pełnią funkcję?

Więcej

Jak dobrać nadproża do przykrycia otworów okiennych i drzwiowych?

Sierpień 12, 2021

Budowa domu czy każdego innego budynku to tak naprawdę połączenie różnego rodzaju technologii, metod i materiałów. W ten sposób uzyskujemy możliwość wykonania dobrego jakościowo i przede wszystkim bezpiecznego budynku. Jednym z ciekawych elementów, które przy okazji pełnią niezwykle ważną funkcję konstrukcyjną projektu, są nadproża otworów okiennych oraz drzwiowych. Czym jednak są owe nadproża i jak dobiera się je, aby dobrze odgrywały swoją rolę? Przyjrzymy się bliżej temu tematowi!

Więcej

Jakie pustaki stosuje się przy budowie kanałów wentylacyjnych?

Lipiec 5, 2021

Wentylacja każdego budynku jest niezwykle istotnym elementem, który przekłada się zarówno na komfort jego użytkowników, jak i również ogólne bezpieczeństwo. Poprawnie działające systemy wentylacyjne skutkują odpowiednią cyrkulacją powietrza, doprowadzając czyste i chłodne, a odprowadzając zanieczyszczone i ogrzane.

Więcej

Materiały betonowe niezbędne na każdym placu budowy

Marzec 5, 2021

Prefabrykaty betonowe to niezbędne elementy do wykonania wielu prac budowlanych. Chcecie poznać najpopularniejsze rodzaje takich materiałów betonowych? Sprawdźcie ten artykuł!

Więcej

Jakimi parametrami charakteryzuje się beton towarowy?

Styczeń 25, 2021

Historia betonu liczy ponad 9000 lat. Przez tysiąclecia jego receptura ewoluowała, ciągle ulepszana, aby dojść do nowoczesnych rozwiązań, które oferuje współczesny beton towarowy. Jest on materiałem stosowanym powszechnie i stanowi ważny element w konstrukcji wielu budynków.  Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat tego produktu, zapraszamy do lektury.

Więcej