facebook

Jak zbudowane są systemy kominowe HOCH?

Czerwiec 30, 2022

Systemy kominowe HOCH wyróżniają się funkcjonalnością, niską ceną oraz łatwością w zakresie instalacji. Jak dokładnie są one zbudowane oraz co w praktyce je wyróżnia? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Opis techniczny systemów kominowych HOCH

W przypadku systemów kominowych kluczową rolę odgrywa ich budowa. W tym zakresie wyróżnia się przede wszystkim:

  • obudowę wykonaną z lekkiego, ale solidnego betonu keramzytowego odpornego na wysokie temperatury,
  • wytrzymałe, żaroodporne rury ceramiczne niepodatne na niszczenie,
  • izolację wykonaną z wełny mineralnej,
  • metalowe akcesoria, w tym drzwiczki, kratki wentylacyjne, stożki, kołnierze uszczelniające oraz płyty czołowe.

Dzięki takiej budowie, systemy kominowe HOCH sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach i dedykowane są do paliw zarówno stałych, jak i ciekłych, w tym węgla, trocin, drewna, biomasy, oleju opałowego oraz gazu. Wszystko dzięki temu, że odprowadzają spaliny nawet do 600 stopni Celsjusza.

Pozostałe systemy kominowe HOCH

Na rynku można znaleźć nie tylko systemy kominowe HOCH w wersji standardowej, ale również te o specyficznej budowie. Przykładem są warianty dedykowane do domów pasywnych oraz energooszczędnych. Jak się bowiem okazuje, również odpowiednio dobrany system kominowy ma ogromny wpływ na zmniejszenie strat energii oraz zwiększenie sprawności urządzenia grzewczego (średnio na poziomie od 2 do nawet 5 proc.)

W ofercie producenta dostępne są także systemy kominowe na potrzeby przemysłu, czyli o dużych rozmiarach z fi na poziomie nawet 400 mm oraz do kotłów o mocy 1000 kW. Jak więc doskonale widać, oferta producenta jest bardzo szeroka oraz odpowiada na różne oczekiwania.

Budowa systemu kominowego HOCH gwarantuje jego solidność i niezawodność na lata. Oczywiście w sprzedaży dostępne są także różne odmiany, o specyficznej budowie oraz konkretnych rozwiązaniach, np. gwarantujących jeszcze większe oszczędności w zakresie użytkowania systemu kominowego. Ofertę tej firmy posiadamy również w naszym asortymencie produktowym.

Wróć